Kontaktujte nás

Pondělí - Pátek 8 - 16 hod.
Mob.: +420 7777 80 922
Záznamník: +420 469 811 811
E-mail: info@naturevital.cz

Pro profesionály
a distributory

Velkoobchodní ceny pro profesionály
a distributory. Více informací zde

Intimní péče

PRO INTIMNÍ ZDRAVÍ A POHODU


Péče o správnou a důkladnou hygienu intimních partií může být (nejen) u žen významným faktorem spokojeného sexuálního života, tedy i partnerského vztahu. Každá z žen i dívek ví, že (a jak) je poševní prostředí citlivé a často tak může docházet k narušení rovnováhy jeho obranného systému. Má na to vliv hned několik významných období v životě ženy - od menstruace přes těhotenství až po menopauzu, stejně jako sexuální život s partnerem/ry, stres, návštěva veřejných bazénů, jako i používání (ne)správného spodního prádla a hygienických pomůcek.
 

 CO ŽENY NEJČASTĚJI TRÁPÍ?

Kvasinková onemocnění - kvasinková infekce - vaginální mykoza

Vaginální mykóza, známá jako kvasinková infekce, či kandidóza, potrápí alespoň jednou za život nejednu ženu a je také nejčastějším důvodem návštěvy gynekologa. Ženy se ní setkávají v různých etapách svého života počínaje dětstvím, přes reprodukční věk až po menopauzu. Často se prvně objeví i v období těhotenství a může být zdrojem porodního poranění. Nepříjemný problém ženu na čas vyřadí, zejména při těžším projevu nemoci, z běžného i společenského života. Nejhorší na tomto onemocnění je, že se rádo vrací.

Příznaky infekce

Příznaky akutní kvasinkové infekce mohou být různé. Rozpoznání proto není úplně jednoduché a také dnes už neplatí, že se projevuje jen typickým tvarohovitým výtokem. Ten může být i vodnatý nebo hustě homogenní.

Vaginální mykózu nejčastěji způsobuje Candida albicans

Kvasinková onemocnění způsobuje nejčastěji mikroorganismus nazývaný “ candida albicans“. Pojmenování pochází z latiny a přeloženo znamená „bílá, bělající se“. Tato kvasinka je v lidském organismu běžná, běžně obývá střeva, pohlavní ústrojí, ústa nebo jícen a za normálních podmínek žije v našem těle s ostatními bakteriemi v rovnováze. Naruší-li se ale rovnováha mezi ní a jinými bakteriemi, pomnoží se a oslabí naši imunitu, což způsobí infekci.

Kvasinkové onemocnění pochvy bývá nejčastější

Problémem u této bakterie je, že ji vyhovuje vlhké a teplé prostředí, jaké je právě v pochvě. V ženské pochvě je běžně vyvážená mikrobiální flóra, která vytváří kyselé prostředí zajišťuje tak přemnožení jiných druhů bakterií. Pokud však dojde z nějakého důvodu k onomu narušení přirozené mikroflóry, kvasinky se přemnoží, jejich počet obrovsky narůstá a výsledkem je nepříjemná poševní kvasinková infekce. Rozvoj infekce závisí na obranných schopnostech ženy a na způsobu a průběhu léčby i vhodných a dodržovaných doporučeních. Bakterie Candida není však jediná svého druhu, je jich mnohem více a ty mohou infekci způsobit také. Nabourají přirozené kyselé PH a způsobí tak zarudnutí a zduření vaginální sliznice.

Bezpečné a spolehlivé řešení, přírodní složení bez vedlejších účinků, které doporučují lékaři

Gynekologický mycí gel DERMAPRO®
Intimní mycí gel je vhodný pro zdravou denní hygienu. Obsahuje komplex aktivních přírodních látek pro dokonalou vaginální rovnováhu, chrání proti infekcím, hydratuje.

Gynekologická koupelová sůl DERMAPRO®
Gynekologická sůl DERMAPRO® působí antisepticky a dezinfekčně, úspěšně ničí mikroorganismy, zejména kvasinky Candida, narovnává pH vaginální sliznice.
Sedací koupele velmi rychle ulevují od nepříjemných potíží, řeší svědění, pálení při kvasinkových infekcí. Jsou optimální prevencí před infekcemi, obzváště v letním období a při porušení pravidel, které by ženy které opakovanými infekcemi trpí, dodržovat.

Prevence která by se neměla podceňovat

Oblečení, spodní prádlo, péče o oblečení

Koupání a koupele v bazénech, v přírodě

!!Při koupání ve vodních nádržích, rybnících a koupalištích se znečištěnou vodou není zárukou použití tamponu jako prevence. Tampon může přenést nečistoty do pochvy.

Hygiena, sex, intimní potřeby

Léto a koupání aneb co napomáhá k rozvoji a k přemnožení kvasinek.

Léto je časem slunění, cestování a pobytu v zahraničí, časem vodních radovánek. Potěšení z těchto aktivit bývá bohužel provázeno častějším výskytem gynekologických problémů. Právě v tomto období lze zvýšit svou ochranu proti kvasinkovým infekcím. K přemnožení kvasinek přispívá horko, dlouhé cestování, neprodyšné oblečení a koupání v bazénech nebo stojatých vodách. Rizikový je zejména "pobyt" v mokrých plavkách a vlhká zapářka jako taková. Kvasinky milují teplé a vlhké prostředí, se vzrůstající teplotou se v pochvě přemnožují a letní mykóza je tu. U bazénu s chlorovanou vodou vysoký obsah chloru narušuje přirozené pH pochvy.

Čeho se dále vyvarovat

Dietní a režimová opatření - pohyb, strava, imunita

Obzvláště pokud užíváte antibiotika užívejte tablety s laktobacily, které osídlují vaginální sliznici a podílí se na vzniku kyseliny mléčné, která zvyšuje kyselost vaginálního sekretu, a to je pro kvasinky nevhodné prostředí.

Základem stravy je zelenina v syrovém nebo dušeném stavu.

K ostatním doporučeným potravinám patří brambory, špenát, sója, ryby, zelí, fazole, cibule, pórek, křen, česnek, sýry, vejce a citrusové plody. Důležité je jíst mléčné výrobky - přírodní jogurty, máslo, kefíry a sýry. Vyhýbejte se vepřovému masu, tučným uzeninám, cukru, , také konzervám, bílé rýži a mouce. Během léčby je nutné více dbát na pitný režim, protože když kvasinky hynou, vytvářejí toxické látky. Ty následně mohou způsobovat bolesti hlavy, kloubů, nevolnost a těžkou únavu. Proto je třeba při léčbě vypít 2-3 litry vody, aby se mrtvé kvasinky vyplavily z těla. Bezkvasnicová dieta nemá žádný významný účinek, jelikož kvasnice užívané pro kynutí pečiva jsou zcela jiného typu než kvasinky vyvolávající onemocnění.

A co partner a pohlavní styk v době infekce?

Jelikož infekce je přenosná na partnery a muži mohou být nosiči infekce, (aniž se u nich infekce projeví) je důležité pokud je žena léčena pro kvasinkovou infekci, že by měl být léčen i její sexuální partner. Často právě partneři žen, které trpí častými opakovanými mykózami, jsou ve většině případů nosiči kvasinek bez jakýchkoli příznaků
Po dobu léčby by nemělo docházet k pohlavnímu styku, nebo po dobu léčby používat kondom.
Lékaři gynekologové dnes již praktikují osvědčené postupy a doporučení pro vyšetření u obou partnerů (vyšetření partnerky odběrem kultivace z pochvy, vyšetření moči u partnera, návštěva zubního lékaře k vyloučení focusu (místa) opakované infekce, stěry z krku u obou partnerů k vyloučení infekce).

Informace, uvedená doporučení a rady jsou čerpány z odborných studií a odborných zdrojů - lékařů specialistů, gynekologických ordinací. I na základě zkušeností žen, pacientek, s těmito nemocemi.
Tyto informace vám mohou napomoci v zorientování se v dané problematice, v možné terapii daných potíží, případně i zmírnit průběh onemocnění anebo alespoň omezit doprovodné projevy nemoci.
Též informují o možnosti důležité prevence a opatření pro snížení rizika opakování infekcí.
Vaše potíže a závažnější problémy je nutno vždy konzultovat s lékařem.